Detail služby

Cesta k sobě, LAOS

Laos
Vientiane, Vang Vieng, Luang Prabang
Výlety

Cesta k sobě, Laos

termín 4. –  15. listopad 2019

Odpovědi na otázky kdo jsem a kam kráčím má každý v sobě. Dokážete-li se zastavit, teprve potom se Vám podaří opravdově vnímat sebe a detaily světa kolem Vás. V klidném prostředí je mnohem snazší zjistit, kdo jsme a co si opravdu přejeme.

Jelikož je v naší neklidné době těžké takové prostředí najít a udělat si čas jen pro sebe, rádi bychom Vás pozvali na unikátní cestu do svého nitra a překrásného prostředí laoské přírody. V rámci této cesty budete mít možnost zpomalit, odpočinout si, poznat přátelskou laoskou kulturu a pod vedením zkušené průvodkyně životem najít sebe sama a svou vlastní cestu životem.

Díky unikátní sérii workshopů, které budou probíhat v rámci pobytu na ojedinělých místech kouzelné laoské země, dostanete návod, jak nastolit ve svém životě rovnováhu, jak najít vlastní sílu, jak si zajistit rovnováhu ve všem, co děláte, ale také dojdete k hlubokému sebepoznání. V rámci malé skupiny je zaručen individuální přístup Vašeho seberozvoje.

V průběhu pobytu navštívíme řadu míst, stále ještě méně turisticky navštěvovaného, zato opravdu kouzelného, Laosu. Načerpáme klid v budhistických chrámech, zrelaxujeme se v opravdu překrásné přírodě, poznáme zvyky místních obyvatel a seznámíme se s místní otevřenou a milou kulturou.

Podrobný itinerář cesty:

3.11. DEN 1. Přílet do Vientiane, úvodní slovo, volný program.

4.11. DEN 2. Vientiane

Tento den navštívíme park Chao Anouvong, kde oficiálně zahájíme putování po Laosu a připomeneme si, co nás čeká a nemine. Bude následovat nenáročná procházka městem po historické staré čtvrti hlavního městečka Laosu, typického svou francouzskou elegancí protkanou budhistickou náladou. V rámci trasy navštívíme nejstarší zachovaný klášter Wat Si Saket s tisíci sochami Buddhy, poobědváme u budhistické stúpy That Dam a v neposlední řadě doplníme energii kávou u fontány Nam Phu. Den zakončíme krásnými pohledy na město z laoského „Napoleonova vítězného oblouku“ neboli Patouxai, skrz tzv. Champs-Elysées Východu.

5.11. DEN 3. Vientiane 

Čeká nás výlet za nejvýznamnějším národním monumentem, symbolem budhismu a laoské suverenity, stúpou Pha That Luang, pokrytou zlatem. Druhou polovinu pojedeme k nádhernému parku Buddhy Xieng Khuan, kde prožijeme vedenou meditaci.

6.11. DEN 4. Přesun na přehradu Ang Nam Ngum.

V ranních hodinách se přesuneme ke klidnému jezeru Ang Nam Ngum. V příjemném prostředí krásné přírody bude probíhat odpolední workshop.

7.11. DEN 5. Ang Nam Ngum

Brzké ráno zahájíme jemným jógovým protažením- sunrise yogou. Zbytek dne je pro Vás naprosto volný, určený k rozjímání, oddechu, relaxaci a vlastnímu programu.

8.11. DEN 6. Přesun do údolí Vang Vieng

Přesuneme se do údolí Vang Vieng, kde se setkáme s klidným, idylickým prostředím v horách u řeky Nam Song. Jedná se o snové prostředí, které Vás dobije energií už jen tím, že v něm budete. Podvečer si můžete zpříjemnit typickou laoskou masáží.

9.11. DEN 7VANG VIENG 

Vang Vieng může být i dobrodružnou destinací, zaměřenou na vodní sporty, stejně jako šikovným místem vhodným pro nicnedělání a rozjímání v pravé laoské přírodě. Ráno společně zahájíme meditací a workshopem. Odpolední čas je určený k vlastnímu odpočinkovému či aktivnímu programu – projížďky na duších či kajaku po řece, lanové lezení, návštěva jeskyň, trekking na okolní vyhlídky, let balónem, projížďka na kole, aj.).

10.11. DEN 8. VANG VIENG 

Náplní první poloviny dne bude jóga či relaxace. Odpolední program je zasvěcen hýčkání v milé, přátelské vesnici, která vás nadchne svojí lahodnou kuchyní, či večerními trhy s místními tradičními výrobky a suvenýry.

11.11. DEN 9. Přesun do města LUANG PRABANG.

Během dopoledního přesunu do další destinace Luang Prabang si vychutnáme neskutečné výhledy do místní krajiny a setkáme se s reálnými podmínkami této země na vlastní kůži. Náš další cíl cesty – historické hlavní město bývalého království Lan Xang, je zapsané do světového dědictví UNESCO. Po příjezdu na místo se ubytujeme, projdeme se po městě a navštívíme místní „svatý“ kopec Phu Si nabízející úchvatné výhledy do okolí

12.11 DEN 10. LUANG PRABANG

Není nic lepšího než přivstat si brzy a začít den tichým meditativním obřadem, tedy darováním obětin budhistickým mnichům. Budeme pokračovat cestou za město a jako správní Laosané si vyzkoušíte zemědělný život na rodinné bio farmě Living Land. Dozvíte se, co všechno obnáší výroba rýže a sami si všechny kroky procesu její výroby vyzkoušíte. Odpoledne navštívíme typickou tkalcovskou dílnu, která sdružuje místní ženy a podporuje je v tomto tradičním laoském řemesle.

13.11 DEN 11. LUANG PRABANG

V tento den se seznámíme s ‚hloubkou‘ mocné řeky Mekong, kde si určitě každý z nás odpoví na otázky týkající se každodenní komunikace, života, vlastních hranic v prostředí kouzelné přírody. Bude následovat lodní výlet po řece Mekong do okolních vesnic, kde chudí, ale zruční Laosané, vyrábějí krásné výrobky z hlíny a ručně vyráběného papíru. Navštívíte Hmongskou vesnici, která žije svým vlastním životem oproti příjemně rušnému Luang Prabangu. Den zakončíme prohlídkou chrámu Wat Xieng Thong.

14.11 DEN 12. LUANG PRABANG

Předposlední den zahájíme společnou meditací.Po níž následuje výprava do záchranářské sloní stanice Mandalao, kde si vychutnáme nevšední přítomnost moudrých slonůNaučíme se jak správně se slonem komunikovat a čerpat jeho nekonečně klidnou energii. Budeme tvory krmit, procházet se s nimi džunglí, a pokud nám to podmínky dovolí, vykoupeme se s nimi v řece. V odpoledních hodinách Vás čeká příjemné osvěžení a nekonečné plynutí v tyrkysových jezírkách a mentolových kaskádách vodopádu Tat Sae.

15.11. DEN 13. LUANG PRABANG

Hromadné rozloučení. Odletový den.

 

Cena: 26 990,- / osoba

Minimální počet účastníků je 8, maximální počet 12.

Cena zahrnuje:
Ubytování na 12 nocí ve dvoulůžkových pokojích 3* standardu vč. snídaní
Místní přepravu v rámci plánované trasy (přemísťovat se budeme především minivany a tuk-tuky)
Vstupné na všechny plánované aktivity dle itineráře (osobní aktivity nad rámec programu nejsou zahrnuty v ceně)
Osobní cestovatelský deníček a pracovní sešit (2 v 1)
Služby Ivon Machové – Vašeho osobního průvodce životem a organizační služby Lucie Machové  – koordinátorky pobytu, lektorky jógy

 

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR, cestovní pojištění, poplatek za turistické vízum (30 USD/osoba) – hradí se na letišti po příletu, osobní výdaje, osobní aktivity nad rámec programu viz den 7.

Doplňující informace:

Počasí lze v dobu pobytu předpokládat především teplé a slunečné, kolem 30 stupňů. Nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém a plavky. V horách bývají chladnější večery – doporučujeme přibalit i oblečení s dlouhými rukávy. Vzhledem k několika přesunům doporučujeme cestovat s krosnou, batohem a oblečením sportovního typu.

Očkování do Laosu je pouze doporučené, obecně v rámci asijských destinací doporučujeme očkování žloutenky typu A, B, břišní tyfus a tetanus. Podrobnější informace získáte na Vaší nejbližší klinice cestovní medicíny.

Pro vycestování potřebujete cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců od vstupu do cílové destinace.

Kapesné doporučujeme vzít s sebou ve valutách (USD), platit kartou není zcela běžné, nicméně je možné vybírat z bankomatů. Strava tvoří nejlevnější položku rozpočtu, pokud se budete občerstvovat lokálně, postačí Vám kapesné 10-20USD/den.

Letenku pomůžeme rádi zajistit – její cena se pohybuje kolem 20 000,- Kč

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte

Lucie Machová- 702 055 065, lucie@vedomecesty.cz

Těšíme se na Vás! :))

 

696 Zobrazení

1/5 Hodnocení