Detail služby

Vydej se na cestu sebepoznání - 200-h kurz učitele jogy v Rishikeshi

Indie
Rishikesh
Sportovní aktivity

Jaké by to bylo umět dokonale ovládat svoje tělo? Zkrotit všechny ty myšlenky a naučit se opět plně soustředit? Nalézt sebe sama a využít svůj potenciál na maximum? Přival nové energie, pocit lehkosti, naplnění radostí, láskou a vděčností...to vše je možné opět prožívat...

Nauč se starodávné vědě o životě, o Jednotě v Dualitě u indických Mistrů

Už nějakou dobu zvažuješ studovat tradiční jógu v Indii a pořád se né a né rozhoupat? Vydej se do osvědčené Rishikesh Yoga Association kde jsem minulé léto absolvovala 200-h YTTC (yoga teacher training course). Od té doby podporuji Čechy a Slováky na jejich cestě a pomáhám jim se do Indie vydat. Dám ti přesný návod jak na to, ušetříš moře času stráveného hledáním kvalitního studia, pojedeš zkrátka na jistotu a zvládneš to na pohodu beze stresu. Nasdílím s tebou mnou osvědčené tipy jak se připravit na cestu, i na to, abys během kurzu neodpadl/a hned po prvním týdnu a úspěšně absolvoval/a. Osobně jsem tu až do září 2019, se školou však spolupracuji celoročně. 

Jóga jako nástroj sebepoznání 

Jóga je nejkomplexnějším vzděláním se kterým jsem se dosud setkala - vzděláním o nás samotných. O tom jak se k sobě ke svému tělu s úctou a respektem chovat, jak o něj pečovat s láskou a dostat se zpět do přirozené rovnováhy, harmonizovat se na fyzické, vitální, psychické, emocionální i spirituální úrovni.  

28 dní v Himalájském předhůří 

Vem si volno a udělej si čas taky pro sebe. Během kurzu se po dobu téměř měsíce maximálně soustředíš na to nejdůležitější na světě- na sebe. Rituálem ohně Hawana započneš novou vzrušující cestu sebepoznání. Od základu pěstuješ zdravý životní styl prověřený více než 15 000 let starou tradicí. Oprášíš si zásady dobrého mravu, lidské hodnoty, tělo očistíš od letitých nánosů pomocí různých technik a uvolníš blokády.

Jseš ve stresu? Trpíš na migrény, alergie, astma či ekzémy? Máš problémy s trávením či další potíže? Těch se s velkou pravděpodobností během kurzu zbavíš, zmírníš jejich projevy páč energiie se v těle opět rozproudí. Zkrátka se naučíš se být sama sobě nejlepším terapeutem...a to se počítá. 

Jóga není fyzické cvičení 

Naučíš se rozumět jazyku svého těla, správně dýchat a využívat různé typy dechu, hýbat se, ovládat a zklidnit svoji mysl, koncentrovat se i správně relaxovat. I na asány, které v Evropě považujeme za jednu z nejvýznamnějších částí jógy jenž tvoří pouhou osminu z celého konceptu jógy podle Patanjaliho se dostane. Jsou nedílnou součástí bez níž by většina z nás těžko vydržela komfortně a uvolněně sedět po delší čas v meditaci. 

Privátní či sharované ubytování 

Ubytování můžeš i sdílet (ve dvou) s osobou stejného pohlaví. Pokoj odpovídá západnímu standardu. V koupelně tě tady nepřekvapí dírou v zemi, teče teplá i studená voda. Dostaneš vzdušný, čistý a jednoduše zařízený pokoj, který nebude rušit tvou pozornost okázalým luxusem s velkým oknem, s balkonem a výhledem na dechberoucí Himalájské kopce.  

Budeš se tu cítit jako doma a v bezpečí. Budova je zabezpečena monitorovacím systémem s recepcí 24/7. Díky wifi připojení zůstaneš v kontaktu se svou rodinou a blízkými. 

Zdravé ajurvédské stravování

Po celou dobu kurzu pro tebe s láskou vaří kuchař znalý ajurvédského stravování z čerstvých, sezóních, lokálních surovin. Dostaneš  snídani, oběd i večeři. Jídlo je povahou satvik, vegetariánské, bio, jemné, hygienicky připravené a nutričně vyvážené pro potřeby jogína. Ráno před praxí dostaneš teplou vodu s limetami jenž ti pomůže s vyprazdňováním a připraví na ranní hodinu Hatha jógy. K snídani lahodný Masala chai a po celý den je ti k dispozici zdroj pitné, zdravotně nezávadné filtrované vody. 

Sun-fun days exkurze do okolí 

Pokládáme za důležité, aby ses během studia sžil/a také s místní kulturou, jogovou tradicí a poznala blíže spritiuálního pozadí. V neděli máš celý den volno, které můžeš strávit společně s ostatními účastníky kurzu. Vyrážíme pozorovat východ slunce na vrchol Kunjapuri, zúčastníš se nejvýznamnější ceremonie na řece Ganga, objevíš kouzlo Maharishi Mahesh Ashrámu, kde Beatles praktikovali transcendentální meditaci či Ashrámu Niketan, kde studovali nejuznávanější jogíni i sjedeš Gangu od shora až dolů na raftu :-) 

Kurz akreditovaný Yoga Alliance RYS

Na závěr kurzu po splnění podmínek a úspěšném složení zkoušek, získáš certifikát 200-h RYT, který tě opravnuje učit po celém světe pod záštitou Yoga Alliance. Vyučovat jógu přináší svobodu cestovat po celém světě, pracovat a zároveň kultivovat své zdraví. Skvělé, že ? 

Termíny kurzu cool

Začínáme každý měsíc 1. dne (ale přijeď klidně už o den dříve ať se zrelaxuješ) a končíme 27. dne následujícího měsíce. Můžeš tu zástat až do 4. dne rána, pak už budeš školu opustit, abychom se mohli připravovat na další kurz. Potřebuješ-li kvůli práci či jiným povinnostem odjet trošku dříve i je to možné. :-) 

  • Leden - 1.1. - 27.1. 2020 Ganga Mahotsav oslava Gangy 
  • Únor - 1.2. - 27.2. 2020
  • Březen - 1.3. - 27.3. 2020 Mezinárodní joga festival, Tantra a Holi festival 
  • Duben - 1.4. - 27.4. 2020 9 dní oslav Navratri 
  • Květen - 1.5. - 27.5. 2020 Oslava dne osvícení Buddhi 
  • Červen - 1.6. - 27.5. 2020  atd. 

Každý den je v Rishikeshi důvodem k oslavě se zapadajícím sluncem se můžeš zůčastnit Ganga Aarti ceremonie. Každý měsíc se tu pořádá nějaký festival. Který měsíc tě láká nejvíce? 

Počasí v Rishikeshi 

Nacházíme se u vstupní brány do Garhwalu, tedy do do Himalájů. Čeká tě naprosto úchvatná příroda, příjemný vánek a na kurz je vhodný téměř každý měsíc. V červnu je tu vážně teplo, letos tu nejogujeme, ale následující měsíce červenec-září jsou velmi příjemné, teploty jsou vyšší, kompenzované občasným za to vydatným deštěm, díky kterému okolí rozkvete, vzduch se pročistí a příroda obživne. Je tu taky méně lidí. Říkají tomu monzunové období, avšak jsme v himalájích a tady by to človek ani nepoznal. To trvá až do začátku září a osobně tyto měsíce patří k mým nejoblíbenějším.

Září až listopad je sezona, nejlepší měsíce zhlediska počasí vábí spousty lidí. Prosinec se ochlazuje, ale nenech se odradit, zima tu nedosahuje teplot jako u nás, je velmi příjemná.

Leden je indická zima, ale nevyrovná se to té naší, takže pokud jsi teplomilec, přijeď na konci února, to se začíná oteplovat nebo v březnu, kdy společně během kurzu oslavíme festival Holi a vejménu lásky jeden druhého obarvíme

Cena kurzu učitele jógy 

Aktuálně 950$ za jednu osobu ve sdíleném pokoji (pro dva). Pokud bys chtěla bydlet sama +250$. V ceně kurzu je všechno co potřebuješ - školné, ubytování, strava, učební materiály a pomůcky, jogamatka, exkurze do okolí, transfer z letište a na letište Dehradun, wifi, pračka, taška, psací potřeby, sešit, tričko. 
 
Cena nezahrnuje: letenky, víza (80 $ - e-visum na 60 dní)

Podmínky účasti na kurzu 

Jóga je vhodná pro všechny. Je mýtus myslet si, že abys mohl/a absolvovat kurz učitele jógy potřebuješ mít několikaletou praxi jógy, může to být samozřejmě výhoda, ale není to podmínka účasti. Kurz je vhodný i pro jogou zatím nepolíbené. Jediné, co se od budoucího studenta vyžaduje je silná vnitřní sebe-motivace, chuť učit se novým věcem a touha poznávat sama sebe. Kurz je není vhodný pro těhotné. 
 

mail Zajímátě více podrobností? Pro více informací, mě kontaktuj na email slaskouktradicim@gmail.com nebo vyplň krátký dotazník a brzy se ti ozvu https://forms.gle/iGRctUq6P8XAScji9

 

 

725 Zobrazení

5/5 Hodnocení