Detail služby

Apartmánový dům Haus Edelweiss v Korutanech, na jižní straně rakouských Alp

Rakousko
Rakousko/ Korutany/ Flattach
Ubytování

Oblast národního parku Vysoké Taury je skvělým místem pro zimní i letní dovolenou. Nabízí velké množství možností sportovního vyžití, ale také odpočinku v přírodě, nebo příjemné rodinné dovolené. Mimo krásné výhledy na Alpy nabízí okolí spoustu možností jak sportovních ( lyžování, rafting, cyklistika, turistika, ... ), tak relaxačních v podobě blízkých lázní.

V apartmánovém domě se nachází pět apartmánů různých velikostí. Celková kapacota domu je až 30 osob. Nabízíme studio pro 2-3 osoby, dva apartmány s jednou ložnicí se vstupem do zahrady, apartmán se dvěma ložnicemi a balkónem a apartmán, který má tři ložnice až pro 9 osob a balkón. Všechny apartmány mají plně vybavené kuchyňské linky. K dispozici jsou ručníky i ložní prádlo.

 

Zima v Korutanech

Lyžařská střediska Ankogel a ledovec Mölltal jsou nejvýše položené a sněhově nejjistější lyžařské oblasti Korutan.
Areál Ankogel se nachází u obce Mallnitz v nadmořské výšce 2 600 m.
Lyžařský areál Mölltal má hned několik podstatných výhod oproti ostatním rakouským ledovcům.
Jsou to především příznivější ceny skipasů a ubytování. Ledovec Mölltal díky své poloze umožňuje lyžování téměř po celý rok.
Nejdelší podzemní dráha na světě – Gletscher Express – vyváží lyžaře do nadmořské výšky 3 122 m. n. m.
Lyžařské středisko Mölltal nabízí svým návštěvníkům perfektně upravené sjezdové tratě, které nejsou nikdy přeplněny.
K dispozici je 9 moderních lanovek a vleků. Široké sjezdovky jsou ideální pro milovníky carvingové jízdy.
Na ledovci se nachází také funpark pro snowboardisty s 80 m dlouhou U-rampou.

Jak skiareál na ledovci, tak skiareál Ankogel patří do rodiny Tatry Mountain Resorts (TMR) a proto zde platí mezinárodní skipas „Gopass“,
který v Čechách využijete například ve Špindlerově Mlýně nebo na Ještědu.

 

Léto v Korutanech

Díky své poloze u hranic s Itálií a Slovinskem začíná cyklistická sezóna v Korutanech o něco dříve než v jiných částech Rakouska.
Již koncem března potkáte cyklisty na horských a trekingových kolech, silniční cyklisty a e-bikery. Co mají všichni společného?

Široký úsměv na tváři, který každému vykouzlí rozmanitost místní krajiny, regionální alpsko-jadranská kuchyně a možnost osvěžit se v jednom z mnoha korutanských jezer. Ale můžete si udělat i výlet k moři, vždyť z Flattachu je to do italského Terstu necelé tři hodiny jízdy autem.

 Korutany jsou ideální destinací pro všechny sportovní nadšence, kteří oceňují turisticky klidnější oblasti, rozmanitou přírodu, výběr z četných aktivit, dobré jídlo a vysokou pravděpodobnost hezkého počasí.

414 Zobrazení

0/5 Hodnocení